• OMX Baltic0,2%307,74
  • OMX Riga−0,24%900,07
  • OMX Tallinn0,09%2 099,49
  • OMX Vilnius0,65%1 449,01
  • S&P 5001,08%7 500,58
  • DOW 300,14%51 564,7
  • Nasdaq 1,91%26 517,93
  • FTSE 100−0,07%10 356,24
  • Nikkei 2251,55%72 353,96
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,15
  • EUR/RUB0,00%84,76
  • OMX Baltic0,2%307,74
  • OMX Riga−0,24%900,07
  • OMX Tallinn0,09%2 099,49
  • OMX Vilnius0,65%1 449,01
  • S&P 5001,08%7 500,58
  • DOW 300,14%51 564,7
  • Nasdaq 1,91%26 517,93
  • FTSE 100−0,07%10 356,24
  • Nikkei 2251,55%72 353,96
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,15
  • EUR/RUB0,00%84,76
  • Janno Riispapp
Hommikuprogramm
00:00
Swedbank Eesti juht kokkuleppest valitsusega: see oli win-win olukord

Meile tundus, et kui me juba peame sellistes diskussioonides osalema, siis prooviks leida kuldse kesktee, mis sobib kõigile, ütles Swedbank Eesti tegevjuht Olavi Lepp pankade ja valitsuse vahelisest kokkuleppest Äripäeva raadios.

"Ma arvan, et see on ikkagi selline win-win lahendus, et riik saab oma eelarveküsimused lahendatud ja me saame vältida sellist tulevikukindlust ära võtvat ootamatut maksu," sõnas Lepp.

Lepp ütles, et tõenäoliselt saab Swedbanki panus olema kõige suurem, sest nad on turu suurimad tegijad. Kokkulepe oli Lepa sõnul siiski piiripealne, mida sektor on suuteline tegema, sest ega kapitalinõuded kuskile ei kao.

Intervjuus räägib Lepp laenuportfelli kasvust, arvamusest, et kapital viiakse nüüd Eestist välja ja ka konkurentsist panganduses. Kas Eesti pangandusturule mahuks veel mõni uus pank?

Intervjueeris Janno Riispapp.

Foto: Liis Treimann

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Äripäeva esilehele