• OMX Baltic0,2%307,75
  • OMX Riga−0,24%900,07
  • OMX Tallinn0,04%2 098,52
  • OMX Vilnius0,55%1 447,56
  • S&P 5001,08%7 500,58
  • DOW 300,14%51 564,7
  • Nasdaq 1,91%26 517,93
  • FTSE 100−0,35%10 363,27
  • Nikkei 2251,77%72 510,29
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,15
  • EUR/RUB0,00%83,65
  • OMX Baltic0,2%307,75
  • OMX Riga−0,24%900,07
  • OMX Tallinn0,04%2 098,52
  • OMX Vilnius0,55%1 447,56
  • S&P 5001,08%7 500,58
  • DOW 300,14%51 564,7
  • Nasdaq 1,91%26 517,93
  • FTSE 100−0,35%10 363,27
  • Nikkei 2251,77%72 510,29
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,15
  • EUR/RUB0,00%83,65
  • Ellen Jõgi
  • Lauri LeetLauri Leet
Hommikuprogramm
00:00
Reinsalu peab Tartu linnapea kohast loobumist veaks: „See oli vale otsus“

Isamaa esimees Urmas Reinsalu leiab, et Tõnis Lukase otsus loobuda Tartu linnapea kohast oli vale ja olukorda saab veel muuta.„Olen endiselt seisukohal, et see oli vale otsus,“ kinnitas Reinsalu Äripäeva raadiohommikus.

„Kindlasti on läbirääkimiste dünaamikas võimalik veel kaaluda," sõnas Reinsalu.

Tema hinnangul on aus ja ootuspärane, et valimiste võitja saab võimaluse linnavalitsust moodustada. „Inimesed lootsid ja soovisid näha Tartus muutust. Kui valimiste võitjal see võimalus ära võetakse, pole see õiglane,“ sõnas ta.

Reinsalu kritiseeris Reformierakonna käitumist, nimetades seda väljapressivaks. „Reformierakond on Tartus kasutanud survetaktikat, viidates, et neil on taskus juba sotsid ja Eesti 200. Selline väljapressiv kultuur ei loo stabiilset linnavalitsust. Meie Tartu inimestel on põhjust järele mõelda, kas selline käitumine on vastuvõetav,“ märkis ta.

Lisaks rääkis Reinsalu, miks Isamaa ei kiirusta Tallinna koalitsiooni moodustamisega ja mida arvab ta Kris Kärneri vastuolulistest sõnavõttudest.

Küsis Lauri Leet.

Foto autor: Liis Treimann

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Äripäeva esilehele