Täna on juba päikeseenergia tootmist Eestis üle 600 megavati jagu ning kui lisade siia juurde tuuleenergia, siis enamus tundidel läheb mingi kogus roheenergiat ekspordiks, rääkis KC Energy tegevjuht Mihkel Loorits.
Ta tõi võrdluseks, et suvel tarbitakse Eestis tunnis 600-900 megavatti elektrit. “See ekspordi osakaal peakski näitama võimekust, kuidas me saame Eestis tarbimist kasvatada ja tuua siia energiamahukaid ettevõtteid või suurendada oma tööstusettevõtete tarbimismahtusid,” rääkis Loorits Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Intervjuus rääkis Loorits pikemalt ka KC Energy järgmisest päikesepargist, mis rajatakse Kehra kõrvale ja mida finantseerib Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank 22 miljoni euroga. See on EBRD suurim laen Baltikumi taastuvelektrisse. Seejuures selgitas ta, miks KC Energy eesti pankadest laenu ei võtnud.
Lisaks rääkis Loorits 52 päikesepargi rajamise kogemuse pealt, millised on olnud kohalike peamised mured seoses nende kodukoha lähedusse päikeseparkide rajamisega ning kuidas saab roheenergia tootja ühtlustada elektri pakkumist, kui tootmine sõltub suuresti ilmast.
Küsis Hando Sinisalu.
Foto autor: Liis Treimann
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.