Kuigi Tallinna börs oli möödunud aastal apaatne ning jäi suures pildis paigale, siis Tallink Grupi juhatuse esimehe Paavo Nõgene hinnangul võiksid kohalikud pensionifondid kodubörsil rohkem investeerida.
Mida rohkem on börsil finantsiliselt tugevamaid ettevõtteid ja mida rohkem on uusi võimalusi investeerimiseks, seda aktiivsem on börsiturg, rääkis Tallinki juhatuse esimees.
“Muidugi kontraproduktiivne on see, et Eesti pensionifondid viivad oma raha Eesti börsilt kuskile mujale,” tõdes Nõgene. Ta selgitas, et Eesti majanduse toetamine peaks käima läbi selle, et pensionifondid jätkuvalt Eesti ettevõtetesse investeerivad.
Tallink oli üks paremini taastunud ettevõtteid Tallinna börsil eelmisel aastal, ütles Nõgene Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
“Selle üle kindlasti hea meel, aga eks kõik need välised tegurid mõjutavad investorite otsuseid,” sõnas ta, miks Tallinna börs oli eelmisel aastal sirge kui joonlaud.
Nõgene rääkis ka, et loodetavasti süstitakse dividendi makmisega investoritesse lootust. Ka tuli jutuks laevade prahtimisest, mille pealt Tallink teenib hetkel kasumit.
Paavo Nõgenet intervjueeris Juhan Lang.
Foto autor: Liis Treimann.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.