• OMX Baltic0,24%307,86
  • OMX Riga−0,24%900,07
  • OMX Tallinn0,06%2 098,97
  • OMX Vilnius0,64%1 448,93
  • S&P 5001,08%7 500,58
  • DOW 300,14%51 564,7
  • Nasdaq 1,91%26 517,93
  • FTSE 1000,04%10 367,2
  • Nikkei 2251,55%72 353,96
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,15
  • EUR/RUB0,00%84,18
  • OMX Baltic0,24%307,86
  • OMX Riga−0,24%900,07
  • OMX Tallinn0,06%2 098,97
  • OMX Vilnius0,64%1 448,93
  • S&P 5001,08%7 500,58
  • DOW 300,14%51 564,7
  • Nasdaq 1,91%26 517,93
  • FTSE 1000,04%10 367,2
  • Nikkei 2251,55%72 353,96
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,15
  • EUR/RUB0,00%84,18
  • Meelis MandelMeelis Mandel
  • Stiine Reintam
Hommikuprogramm
00:00
Olavi Lepp: oleme regulatsioonidega üle piiri läinud

Eesti ja Euroopa on üle reguleeritud ning see võib olla põhjuseks, miks investeeringud liiguvad siinsest piirkonnast mujale, rääkis Swedbank Eesti juhatuse esimees Olavi Lepp.

“See pole ainult Eestile, vaid kogu Euroopale, et me oleme läinud väga ekstreemsesse regulatsioonide usku ja see ei pea nii olema,” sõnas Lepp Äripäeva raadio hommikuprogrammis.“Meile kuidagi kogu aeg proovitakse selgeks teha, et see on ainuvõimalik.”

Tema hinnangul viivad ettevõtjate innovatsioon, hea tahe ja konkurents majanduse käekäiku edasi ning Euroopa tervikuna pärsib ülereguleerimisega konkurentsivõimet.

“Meil on väga palju poliitikaid, määruseid, direktiive ja selle kõrval päris palju välja antud juhiseid, mida kõike peab täitma ja mille kohta tuleb aru anda,” rääkis Lepp. “Ettevõtlus on nagu vesi: voolab ikkagi sinna, kus on kõige lihtsam minna.”

Lisaks rääkis Lepp, kuidas Eesti majandusel ja ettevõtjatel läheb ning mida ja kuidas tippjuhid saavad Eesti ellu ja ühiskonda panustada.

Olavi Lepaga rääkis Meelis Mandel.

Foto autor: Liis Treimann.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Äripäeva esilehele