Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt rääkis, et praegu ta ei näe põhjust Infortari aktsiate lisaemissiooniks, kui just ei tule suuri investeeringuid, mille jaoks on raha kaasata vaja.
Samas otsib Infortar pidevalt võimalusi uuteks investeeringuteks ja ei välista ühtegi sektorit. Hanschmidt näeb näiteks gaasiäris väga suuri kasvuvõimalusi Poolas ja Saksamaal.
“Praegu on meil fookus ikkagi Poolal, kuna Poola energeetikaturg on ülisuur. Gaasimüük on seal 180 kuni 200 teravatti, Eestis on 4 teravatti. Poola on 50 korda suurem. Kui seal saaks nüüd jala maha ja saaks asjad käima, siis oleks vägev,” rääkis Hanschmidt Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Intervjuus rääkis Hanschmidt Infortari investeeringutest ja äridest pikemalt. Juttu tuli ka ettevõtte dividendipoliitikast, plaanidest Tallinki osas ning Infortari esimesest avalikust aktsionäride võlausaldajate koosolekust.
Intervjueeris Meelis Mandel.
Foto autor: Andras Kralla
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.