25 aastat tagasi võitis Erki Nool olümpiakulla. ITuudiste juht Indrek Kald, kes puhkas toona Sydneys ja salaja staadioni pressialale hiilis, avas Äripäeva raadiohommikus juhtunut.
„Punased ja valged lipud vaheldusid, segadus kestis,” meenutas Kald Erki Noole legendaarset kettaheite draamat, et kas heide toimus määrustepäraselt või mitte. „Telekas näed kordusi, saad aru, kas oli üleastumine või ei, aga staadionil, kümnete meetrite kauguselt, seda ei näe.”
Kald rääkis, et kuigi tal polnud piletit võistluspäeva õhtusele osale, õnnestus tal lõunapausi ajal lipsata staadionil pressialale ja koos Eesti spordiajakirjanikega võistlus täismahus lõpuni vaadata.
Hiljem sattus ta medalipeole eestlaste olümpiakõrtsis Trump’s Tavern, kus olid kohal nimekad olümpiaturistid – Aadu Luukas, Urmas Sõõrumaa, Neinar Seli, Marcel Vichmann, Rainer Nõlvak, Erich Teigamägi ja paljud teised.
„Pidu oli väga meeleolukas. Kõrts oli rahvast täis, umbes 150 inimest – eestlased, väliseestlased, fännid ja sportlased,“ meenutas Kald. „Saku õlu voolas, kuna Saku oli olümpiakomitee sponsor. Pidu kestis hiliste tundideni.“
Mida kõike veel sel ajaloolisel päeval Sydney olümpiastaadionil juhtus ning milliseid suve- ja talimänge on Indrek Kald hiljem väisanud, saab kuulata intervjuust.
Küsis Juhan Lang.
Foto: Reuters/Scanpix
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.