Wall Streeti tehinguaktiivsuse buum jätkus ka neljandas kvartalis ning ei näidanud aeglustumise märke ei Goldman Sachsi ega Morgan Stanley jaoks. Mõlemad investeerimispangad lõpetasid ühe oma tugevaima aasta pärast pandeemiat.

- Morgan Stanley aktsia kallines neljapäeval 0,5%, samas kui Goldman Sachsi aktsia hind tõusis enam kui 4%.
- Foto: Reuters/Scanpix
Goldman Sachs teatas neljanda kvartali puhaskasumiks 4,6 miljardit dollarit ehk 14,01 dollarit aktsia kohta, mis on 12% rohkem kui aasta varem. Morgan Stanley puhaskasum kasvas samal perioodil aastavõrdluses 18%, ulatudes 4,4 miljardi dollarini. Kasvule andis olulise panuse tehingutulude 47% suurune tõus, kirjutas Yahoo Finance.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA suurpangad Bank of America (BofA) ja Wells Fargo teatasid kolmapäeval neljanda kvartali ja kogu aasta kasumi kasvust. Citigroupi tulemused liikusid aga vastupidises suunas.
USA suurpank Bank of America tõstis oma järgmise aasta aktsiaideede hulka Euroopa kiibitööstuse ettevõtte.
USA tuntud börsiindeksi S&P 500 aktsiatele seatud analüütikute hinnasihid jätavad ruumi veel suuremaks ralliks, kuid ekspert näeb ohukohti.
Helsingi börsil noteeritud finantskontsern Nordea teatas täna hommikul möödunud kvartali tulemustest: selgus intressitulud ja ärikasum vähenesid võrreldes möödunud aastaga. Põhjanaabritest analüütikud tunnevad muret ettevõtte kulude juhtimise üle.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.