
- Enefit Green on investeerinud mitmekesistesse taastuvenergia allikatesse, sealhulgas tuule-, päikese-, hüdro- ja biomassienergiasse.
- Foto: Andras Kralla
Aprillis tootis Enefit Green rohkem elektrit peamiselt tänu uutele ja ehitusjärgus tuuleparkidele Leedus, Soomes ja Eestis, samal ajal kui koostootmise segment ja päikeseenergia panus jäid suhteliselt tagasihoidlikuks.
Enefit Green tootis aprillis kokku 149,9 gigavatt-tundi (GWh) elektrit, mis on 39,5% rohkem võrreldes eelmise aasta sama kuuga. Suurema tootluse taga on peamiselt uued ja ehitusjärgus tuulepargid Leedus, Soomes ja Eestis. Toodangu kasv moodustas üle 70% kogutoodangu kasvust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
LHV ja Swedbanki statistikast selgub, et aprillis tehti kõige enam tehinguid energeetika-, pangandus- ja tehnoloogiasektori aktsiatega.
Riigile kuuluva Eesti Energia tütarfirma Enefit ja Taani päikeseelektrijaamade arendaja Nordic Solar sõlmisid lepingu 100 MW Moletai päikeseelektrijaama toodangu müümiseks turule.
Energiatootja Enefit Green teenis esimeses kvartalis 33,4 miljonit eurot puhaskasumit tänu kulude kärpimisele, teatas ettevõte börsile.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.