Möödunud nädalal otsustasid Hiina ja USA liidrid kaubandussõjakirve korraks maha matta. Teade vaherahust pani börsid tõusma.

- Börsid tõusevad, kuid mitte nii palju kui nafta: Venemaa ja Saudi Araabia diil tõstis toornafta barreli hinda 2,5%. Pildil Vene kütusefirma Lukoili tankla.
- Foto: Eiko Kink
Hommikul oli tõusuteel suurem osa Aasia börsidest: Aasia Dow tõusis 0,6%, Jaapani Nikkei 2% (samal ajal jeen nõrgenes), Shanghai börs oli peaaegu 2% plussis. Nõrkust näitas vaid Hongkongi Hang Sengi indeks. Möödunud nädalal USA presidendi Donald Trumpi ja Hiina presidendi Xi Jinpingi vahel sõlmitud vaherahu kaubandussõjas andis investoritele lootust, et tolliküsimustes suudetakse ka pikemaajaliselt kokkuleppele jõuda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.