Hollandi nafta- ja keemiaettevõte Vopak teatas möödunud reedel, et võib hea hinna korral müüa neli naftaterminali, millest üks asub Tallinnas Muugal.

- Muuga sadam
- Foto: Andres Tarto
Vopak teatas, et järgneva 6–12 kuu jooksul peaks selguma, kas Algeciras, Amsterdamis, Hamburgis ja Tallinnas tegutsevate terminalide eest suudetakse hea hind välja kaubelda. „Ma arvan, et praegu on hea hetk strateegia ülevaatamiseks,“ ütles ettevõtte finantsjuht Gerard Paulides CNBC-le antud intervjuus. „Kui me head hinda ei saa, siis ei müü.“
Vopaki maksueelne kasum ehk EBITDA kukkus teises kvartalis aastases võrdluses 5%, 180,7 miljonile eurole. Terminalide täituvus langes samal ajal aastases võrdluses 5% jagu, 85%ni.
Reutersi analüütikud olid oodanud EBITDA kahanemist 2% juurde, samuti prognoosisid nad, et terminalide täitumus on parem, jäädes 87% juurde.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ühtlasi teatas ettevõte, et tahab aktiivselt kulusid kärpida: järgmiseks aastaks peaks Vopak vähendama kulusid veel 15 miljoni euro võrra, mis tähendab, et kärpeprogrammi kogumaht tõuseb 40 miljoni euroni.
Eestis teenis Vopak möödunud aastal 99,34 miljonit eurot kahjumit. Ettevõttes töötas mullu 371 inimest.
Vopaki aktsia hind on Amsterdami börsil täna tõusnud 2,49%, 41,20 euroni.
Seotud lood
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.