Kaks jaapani autotootjat Toyota ja Mazda teatasid ühisettevõtte loomisest, millega soovitakse pidada konkurentidega sammu elektriautode arendamises ja tootmises.

- Toyota president Akio Toyoda ja Mazda tegevjuht Masamichi Kogai ühisel pressikonverentsil augustis.
- Foto: EPA
Toyota teatas, et ühisettevõte hakkab tootma väikesõidukitest keskklassi autodeni ja isegi väiksemaid veokeid. Ühisettevõttes omandab Toyota 90% osaluse. Mazda ja autoosade tootja Denso saavad kumbki ettevõtte 5% omanikeks. Mazda aktsia hind tõusis uudise peale 3%, Denso puhul 1,5% ja Toyota aktsia püsis stabiilne.
Mitmete riikide poolt nii Euroopas kui Aasias on viimastel kuudel avaldatud autotootjatele survet, plaanides järgmise kahe-kolme aastakümnega oluliselt piirata sisepõlemismootoriga sõidukite müüki või kasutamist.
Toyota on varasemalt hinna ja väikse sõiduulatuse tõttu nimetanud elektri autode tootmist kasutuks. Küll aga plaanitakse nüüd paari aasta jooksul siseneda Hiina turule elektrimootoriga sõidukiga. Mazda plaanib elektriautoga välja tulla aastaks 2020.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.