Kodumasinate tootja Electrolux teatas, et Ida-Euroopas langes müük Venemaa ja Ukraina kriisi tõttu 23 protsenti. Vaatamata sellele suutis ettevõtte kasum ületada analüütikute ootusi.
Electrolux, kelle kontserni kuuluvad sellised tootemargid nagu AEG, Zanussi ja Frigidaire, teatas, et Lääne-Euroopas on nõudlus tugevnemas ning kasumit aitas kasvatada ka kulude kokku tõmbamine.
Firma teise kvartali tegevuskasum suurenes võrreldes möödunud aastaga 63 miljonilt
Rootsi kroonilt 921 miljoni kroonini (98,7 mln euroni). Reutersi poolt küsitletud analüütikud ootasid tegevuskasumiks 760 miljonit krooni.
Hiljuti teatas Electrolux, et tahab osta 3,3 miljardi dollariga (3 mld euroga) General Electricu seadmete üksuse, kuid USA justiitsministeerium pole seda tehingut veel lubanud, väites, et see teeb turukonkurentsile halba. Electroluxi teatel loodetakse tehing siiski sõlmida ning see aitas kontserni müüki kahekordistada.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Selleks aastaks prognoositakse Euroopas koduseadmete turule 1-2 protsenti kasvu ning Põhja-Ameerikas 3-5 protsenti kasvu.
Electroluxi aktsia reageeris tulemustele 6protsendilise tõusuga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.