• OMX Baltic0,2%307,74
  • OMX Riga−0,24%900,07
  • OMX Tallinn0,09%2 099,49
  • OMX Vilnius0,65%1 449,01
  • S&P 5001,08%7 500,58
  • DOW 300,14%51 564,7
  • Nasdaq 1,91%26 517,93
  • FTSE 100−0,07%10 356,24
  • Nikkei 2251,55%72 353,96
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,15
  • EUR/RUB0,00%84,76
  • OMX Baltic0,2%307,74
  • OMX Riga−0,24%900,07
  • OMX Tallinn0,09%2 099,49
  • OMX Vilnius0,65%1 449,01
  • S&P 5001,08%7 500,58
  • DOW 300,14%51 564,7
  • Nasdaq 1,91%26 517,93
  • FTSE 100−0,07%10 356,24
  • Nikkei 2251,55%72 353,96
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,15
  • EUR/RUB0,00%84,76
Eile avaldas USA tarkvarafirma Rogue Wave, et ostis ära eestlaste idufirma ZeroTurnaround. Pooled müügihinda ei avalikusta, kuid Äripäeva hinnangul oli tehingu suurusjärk 50 miljonit eurot.
Jevgeni Kabanov müüs ZeroTurnaroundi maha.
  • Jevgeni Kabanov müüs ZeroTurnaroundi maha.
  • Foto: Andras Kralla
Kümmekond aastat tagasi Tartus loodud ZeroTurnaroundil, mille tooted aitavad tarkvaraarendajatel kõvasti aega säästa, on klientideks enam kui 5200 ettevõtet. Idufirmale panid omal ajal aluse Toomas Römer ja Jevgeni Kabanov.
Äripäeva venekeelne sõsarleht Delovõje Vedomosti vestles Jevgeni Kabanoviga, kes Äripäeva hinnangul teenis müügiga 12 miljonit eurot.
Jevgeni, te müüsite ZeroTurnaroundi maha?
Jah.
Millise summa eest?
See summa, nagu ütlevad tehingu tingimused, ei ole avalikustamiseks.
Kas keegi teeb selle kunagi avalikuks?
Kindlasti ei ole see mina. Kõik sõltub Rogue Wave’ist.
Miks te üldse müüsite?
Igas start-up’is peab olema investorite jaoks likviidsus. Selleks tuleb minna kas börsile või leida ostja. Esimese variandi jaoks olime me liiga väiksed, seepärast oligi müük ühel hetkel vältimatu.
Kas see tähendab, et teile oleks vaja olnud uut investeerimisvooru, aga huvilisi ei leidunud?
Just vastupidi. Kõik, kes raha investeerisid, teenisid kasumit. See, kes raha paigutab, tahab millalgi oma panuse pealt ka teenida. Nüüd oligi käes hetk, kui investorid said kasumit.
„Investoriks“ nimetad sa ennast?
Ei, mina olen asutaja. Aga mingil hetkel kaasasime raha ka väljastpoolt.
Kas müük tasus ära?
Loomulikult.
Kas sa jätkad firma eesotsas?
Ei, juba esmaspäevast pole ma sellega enam seotud.
Miks, kas see oli sinu või nende soov?
See on asjade tavaline käik. Harilikult pole peadirektoril uues firmas kohta ja kuna tegemist on ühendamisega, siis lähevad peadirektorid erru.
Kas ZeroTurnaround kaob ära ja sellest saab Rogue Wave?
See on nüüd Rogue Wave’i tütarfirma. Mis toimuma hakkab, ma ei tea, kuid arvan, et mingil määral asjad integreeritakse. Kuid mina olen väga rahul. Nüüd saan puhata ja mõelda, millega tahaks edasi tegeleda.
Mõtteid juba on?
Aus vastus on ei. Olen selle äriga tegelenud kümme aastat ja nüüd on mu ainus soov lihtsalt veidi puhata ja mitte millelegi mõelda. Vaatan, mis ideed ja pakkumised tekivad ja alles siis hakkan mõtlema, mida ma tegelikult teha tahan.
Zuckerberg ei müünud kellelegi Facebooki isegi miljardi eest, kuigi talle tehti pidevalt pakkumisi. Ta tundis, et saab firmat veel edasi arendada, ja et teist sellist ideed ei pruugi tal enam tulla. Kas sul ei olnud selliseid kaalutlusi?
Ei olnud. ZeroTurnaround on suurepärane firma, meil oli uskumatu tiim ja oma valdkonnas olime ühed parimad. Aga kellelgi polnud seda tunnet, et see on nüüd Facebook.
Kas seepärast, et oli mastaabi vahe?
Ei tea. Lihtsalt need on täiesti erinevad valdkonnad. Facebookil oli hiigelturg ja seal oli selge, et kui tähtede seis soosib, siis pole ühtegi piiri ees. Aga meie tegutsesime ikkagi oluliselt väiksemal turul. Oli selge, et me võime seda küll kasvatada ja kasvatada, aga keegi ei arvanud, et sellest saaks mitme miljardi firma.
Kas ZeroTurnaround on nüüd heades kätes?
Arvan, et on. Investorid ja asutajad jäid rahule. Eesti ökosüsteemi jaoks on see ka väga hea, sest meil siin pole piisavalt kogenud loojaid ja inimesi, kes oleksid sellise tsükli läbi teinud. Nüüd aga saab mitu sellist inimest, kes asjas sees olid, alustada millegi uue loomist, panustada oma kogemusega. Ökosüsteemi mõttes olen ma väga rahul – ja isiklikus plaanis ka.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.26, 11:00
Taristuehituse suurim risk ei ole hind, vaid ettearvamatus
Pandeemia, energiakriis, sõda Ukrainas ja kõikuvad sisendhinnad panevad viimastel aastatel Eesti taristusektori keerulisse olukorda. Kuidas ehitada ja planeerida pikaajalisi projekte maailmas, kus olud muutuvad kiiremini kui objektid valmida jõuavad?

Liitu kirjaga

Telli uudiskiri

Hetkel kuum

Kontaktid

Liitu uudiskirjaga 1

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised. 1

Rikaste TOP 500

1
Kristo Käärmann
1 699 200 000
2
Markus Villig
1 248 400 000
3
Taavet Hinrikus
1 138 400 000
4
Raul Kirjanen
637 100 000
5
Margus Linnamäe
590 600 000

Liitu uudiskirjaga 2

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised. 2

Podcastid

Kaubanduse Aastakongress 2024

Kaubanduse Aastakongress 2024

Eesti majanduses on keerulised ajad - majandus ei kasva, investorid kardavad sõda, tarbijad ostavad üha enam välismaa e-poodidest. Eesti hinnatase päris mitmes kategoorias ületab Euroopa Liidu keskmist. Aga igale langusele järgneb tõus ja pärast vihmaseid päevi paistab taas päike.

  • Toimumiskoht:
    T1 Tallinn Venue
  • PRO

Eesti ettevõtete tervis

76.6%
12.5%
10.9%
Krediidihinnang

Ettevõtete tervis

(Hea, rahuldava ja halva krediidihinnanguga ettevõtete arv)
Toetajad
  • A.Tammel
  • Alltech
  • Baltic Agro

Kontaktid

Tagasi Äripäeva esilehele