Blackberry teenis majandusaasta neljandas kvartalis kasumi ning telefonitootja uue lipulaeva müüginumbrid olid võrdlemisi tugevad, kirjutas Marketwatch.
Telefonitootja kasum oli 98 miljonit dollarit ehk 19 senti aktsia kohta. Wall Streeti analüütikud ootasid Blackberryle kahjumit ning seda 29 senti aktsia kohta.
Käive oli 2,68 miljardit dollarit, võrreldes eelmise aasta 2,73 miljardi dollariga. Analüütikud ootasid käibeks 2,85 miljardit.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ettevõte müüs kvartaliga 6 miljonit nutitelefoni, mis jääb alla analüütikute müügiprognoosile (6,8-7 miljonit nutitelefoni). Jaanuaris tutvustatud uut BlackBerry 10 operatsioonisüsteemi kasutatavat telefoni Z10 müüdi umbes 1 miljon.
Seotud lood
Jefferiesi analüütiku Peter Miseki hinnangul müüakse Kanadas ja Suurbritannias BlackBerry uut Q10 nutitelefoni edukalt, vahendas Reuters.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.