Tallinki Grupi juhatuse liikme Andres Hundi sõnul töötab ettevõte dividendide maksmise nimel ja soovib sellest investoritele ka võimalikult kiiresti teada anda. Samas ei soovinud ta täpsustada, millal aktsionäride üldkoosoleku päevakorrapunktide ja dividendide teatega ametlikult välja tullakse.
Börsifirma teenis neljanda kvartaliga 222,8 miljoni eurose käibe juures 5,7 miljoni eurose kasumi. Aastatagusega võrreldes kasvas käive 4% ja kasum ligi kümme korda.
Kui kvartalikäive jäi analüütikute (SEB, LHV, Swedbank) keskmisele ootusele (225,3 miljonit eurot) veidi alla, siis kasumit ootasid analüütikud mõnevõrra vähem (keskmiselt 1,4 miljonit eurot).
Hundi hetkeemotsioon tulemustele oli eile õhtul kahetine.„Kasuminumber on hea, aga lõpptulemusele on mõju avaldanud kõrge kütuse hind ja tugev konkurents. Teatud määral on piletitulude müügilanguses makromõjutused. Soome makro väga ei hiilga.“
Artikkel jätkub pärast reklaami
Hundi sõnul üritab Tallink olla kliendi jaoks atraktiivne ning saada inimesed pardale. „Kõiges ei saa me olla päris hinnaliidrid, aga me üritame teha häid pakkumisi,“ lisas Hunt.
Kui möödunud aasta lõpetati veel kasvuga, siis seda aastat alustas Tallink teatega, et jaanuaris näitas laevanduskontserni reisijate arv viimase kolme aasta suurimat langust (-13,6%) ning ka kaubamahtudes anti samas mahus järele.
Hunt lohutas investoreid sellega, et tegemist oli pigem ühekordse anomaaliaga, kuid lisas, et jaanuaris, veebruaris ja märtsis ongi numbrid kõikuvamad.„Eks see sõltub sellest, kuivõrd palju laevu on dokis ning tänavu jaanuaris oli palju laevu hoolduses. Eks me teeme ettevalmistusi kõrghooajaks,“ märkis Hunt ning lisas, et jaanuaris oli ka laevu välja renditud ning see on ettevõttele hea, kuna tellimusreisid hoiavad laeva kliente täis.
Loe pikemat intervjuud Andres Hundiga tänasest Äripäevast.
Seotud lood
Tallink on teatamas esimesest dividendist, kirjutas Swedbank Tallinki lühianalüüsis, kus taaskinnitati aktsiale 1,00 eurose hinnasiht ja ostusoovitus.
Arco Vara aktsia on esimesel kauplemistunnil pärast eile avaldatud IV kvartali tulemusi 7,4% miinuses. OEG ja Tallink on peale majandustulemusi kauplemas mitu protsenti üleval.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.