Siemensi tegevjuht Joe Kaeser laiendab esialgset koondamisplaani, et jõuda ettevõtte kasumlikkusega järgi sellistele konkurentidele nagu General Electric ja ABB.
Ettevõtte uus juht plaanib koondada 15 000 töökohta, mis on 4% firma 370 000 töötajast üle maailma. Kolmandik töötajatest koondatakse Saksamaal, märkis Siemensi pressiesindaja Oliver Santen. Esialgu plaaniti koondada 8000 töötajat.
Simenensi endine tegevjuht, Peter Loescher, kaotas oma töökoha peale 25.juulil tehtud avaldust, et ettevõte ei suuda saavutada püstitatud kasumit. Eesmärk hõlmas 6,3 miljardi euro suuruseid sääste, mis jäi suuresti saavutamata trahvide tõttu, mis tulid läbikukkunud rongide ja elektriprojektidest.
Siemensi kasumimarginaal oli 2012.aastal 9,5%, mis jäi alla ABB 10,3% ja General Electricu 15% marginaalidele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kaeser, kes edutati ettevõtte tegevjuhiks peale 7 aastat finantsjuhina töötamist, püüab taastada investorite kindlustunnet järgides kärpeplaani ning tõstes ettevõtte väärtust, mis eelmise juhi ametiajal kukkus 22%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa suurim tööstusfirma Siemens AG teatas, et koondab vähemalt 11 600 töökohta ning vähendab kulusid umbes miljardi euro võrra.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.