USA valitsuse poolt 2008. aasta septembris päästetud hüpoteegikontsern Freddie Mac teenis teises kvartalis 1,2 miljardi dollari suuruse puhaskasumi. Ettevõte täiendavat rahalist abi teise kvartali jooksul ei taotlenud.
See on viies kvartal, mil Freddie Mac ei ole valitsuselt alates 2008. aastast abi palunud. USA valitsus on kulutanud kuskil 170 miljardit dollarit, et päästa Freddie Mac ning tema suurem õde Fannie Mae, kuna riskantsed hüpoteeklaenud ähvardasid mõlemad ettevõtted pankrotti viia.
Eelmine aasta sai Freddie Mac valitsuselt 7,6 miljardit ning 2010. aastal 13 miljardit dollarit abi.
Freddie maksis teise kvartali jooksul USA rahandusministeeriumile 1,8 miljardit dollarit dividende. Viimasel kuuel kvartalil on Freddie maksnud valitsusele rohkem dividende, kui ise abi vajanud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Esimeses kvartalis ulatus Freddie Maci puhaskasum 577 miljoni dollarini.
Eelmise aasta teises kvartalis teenis Freddie Mac 2,1 miljardi dollari suuruse puhaskahjumi.
Seotud lood
USA valitsuse kontrolli all olev hüpoteegiostja Freddie Mac ütles eile, et teenis eelmisel aastal 11 miljardi dollari suuruse kasumi, mis on esimene aastakasum pärast 2006. aastat, mil USA kinnisvaramull lõhkes, kirjutas Reuters.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.