Homme otsustab riigikohus Eesti osalemise Euroopa stabiilsusmehhanismis (ESM). Otsus sõltub sellest, kas kõrgeim kohtuinstants tunnistab meie ESMiga liitumise põhiseadusega kooskõlas või vastuolus olevaks.
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Jüri Ratas tunnistas
ERRile, et kui otsus peaks Eesti välja jätma, ei ole selles meie jaoks midagi traagilist.
"Eesti on näidanud igatpidi oma solidaarsust nii Euroopa kui eurotsooniga. Olen seda meelt, et seda saab teha teatud piirini. Kui riigikohus ütleb, et põhiseadusega on vastuolu, siis see on samm, millest edasi ei saa ega tohi minna," rääkis Ratas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Otsus loob selgust ja annab Eestile võimaluse ESMi otsustusprotsessis ning aruteludes sisuliselt osaleda, kommenteeris riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd homme riigikohtu poolt avalikuks tehtavat otsust ESMi kohta.
Riigikohus tegi teatavaks otsuse ESMi põhiseaduslikkuse kohta.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.