Mis saaks aasta lõpus olla hullem kui lõhkiläinud eelarve? Vastust selle küsimusele teab iga riigiametnik unepealt - see on eelarve ülejääk.
Jah. See on juba teada-tuntud fakt, et nii kui saabub detsember, tõmmatakse riigifirmas pintsakud selga pahupidi ja rahva raha säästmise asemel nähakse ränka vaeva, et kulutada ära viimnegi eelarvest järgi jäänud sent. Miks küll nii? Aga ikka sellepärast, et seda lurjust, kes meie rahaga säästlik oskas olla, ootab tuleval aastal tunnustava käepigistuse asemel ees hoopis uue eelarve kastreerimine.
Paratamatult tekib aga küsimus, kas selline praktika, kus printsiibist “millele kulutada” saab tähtsamaks “et kulutada”, on otstarbekas viis riigi rahakotiga ümberkäimiseks? Sul on ainulaadne võimalus see ise järgi proovida! Astu sellel detsembril ise riigiametniku lakitud kingadesse ja vaata, kuidas kulutaksid eelarve ülejäägi sina?
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: 1185-aripaev
Seotud lood
Mänge loov Eesti firma pani Venemaal poliitilistel põhjustel vangi mõistetud punkbändi Pussy Riot juhtumi arvutimängu sisse.
Kunstiakadeemia uue peahoone ehitusvaidluse teemal on valminud arvutimäng.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.