Investor Stefan Andersson sooviks Baltikalt aktsiaemissiooni kohta lisainformatsiooni.
"Julge samm oli panna hinnatase nii kõrgele nagu üks euro. Kaks korda rohkem aktsiaid ja poole hinnaga oleks kindlam. Nagu varemgi Baltika puhul, me ei tea kas keegi on emissioon garanteerinud või mitte," kirjutas Andersson LHV foorumis. Praeguse infoseisu alusel tundub, et keegi ei ole emissiooni garanteerinud, sest minu arust oleks see absoluutselt kohustuslik informatsioon börsiteates, kirjutas Andersson.
Tema hinnangul on heaks tavaks vähemalt informeerida, kas suuromanikud kavatsevad oma märkimisõigust kasutada. "Lihtsalt emissiooni kosmosse viskamine nagu täna, ja kõrge hinnaga, on ikka omapärane. Asi lihtne, juhul kui suuromanikud kavatsevad märkida (ja see peaks paratamatult olema otsustatud), siis on lihtne ja usaldusväärne teavitada sellest. Kui suuromanikud ei kavatse märkida, siis on seegi oluline informatsioon," märkis Andersson.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Baltika teeb aktsionäridele ettepaneku suurendada aktsiakapitali, eesmärgiga brände ja poekontseptsioone uuendada.
Baltika aktsia hind läheneb kiirelt täna välja hõigatud emissiooni hinnale.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.