Voi, voi Suomelle, kommenteeris teadet Nokia ja Microsofti koostöö kohta Soome Aktsionäride Keskliidu juht Tomi Salo.
„Tarkvaragigant Microsoft ostab veel Nokia,“ lausus Salo Kauppalehtile. „Nokia on olnud hea maksumaksja ja kui Microsoft ta ostab, elame läbi suure krahhi. Pärast seda on Soomest lahkumas teisigi ettevõtteid. Ühiskondlikud mõjud on ettearvamatud.“
„Minu meelest on Nokia uus juht Stephen Elop (kes kutsuti sinna Microsoftist – toim.) nagu kuulus Trooja hobune: troojalase ülesanne oli teha Nokia müügikõlbulikuks,“ lisas Salo.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Digi peatoimetaja Henrik Roonemaa hinnangul on Nokia nutitelefonides kasutatav Symbiani operatsioonisüsteem kohmakas, aeglane ja kole.
Ettevõtja Valdo Randpere sõnul võidab telefonikasutaja Nokia ja Microsofti koostööst, sest Symbiani pika kasutamisega vale tee valinud Nokia saab nii kiirelt aegunud tarkvara vahetada.
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.