Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles täna müügimaksu teemalistele küsimustele vastates, et ei tasu uskuda müügimaksu kaotamise teemalisi jutte.
"Lähtume rahandusministeeriumi dokumentidest ja riikliku eelarve strateegiast, kus müügimaks on arvestatud kohalike omavalitsuste tulude hulka. Ma usun, et riigikogu pole nii lühinägelik, et hakkab müügimaksu kolmeks kuuks kaotama, et seda kevadel taastada. Ärge kõike ikka ka uskuge!," rääkis Savisaar.
Tallinna linna tuleva aasta eelarve tuludest moodustab müügimaks 250 miljonit krooni. "Praegu müügimaks kehtib ja me võtame selle aluseks," kostis linnapea vastuseks küsimusele, kust linnavalitsus augu täidab, kui riigikogu müügimaksu veel enne selle aasta lõppu tühistab.
"Me oleme alati suutnud eelarvet täita nii, et see on täidetud ja on hästi läinud. Me ei taha spekuleerida sellega, kas müügimaks tühistatakse riigikogus või mitte," kommenteeris abilinnapea Taavi Aas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tallinna linna finantsjuht Katrin Kendra sõnul on müügimaksuga arvestatud kõikides linna keskpikkades prognoosides.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Reformierakonna teatel on Tallinna 2011. aasta linnaeelarve üle 250 miljoni krooni suuruses puudujäägis, sest tulude poolele on planeeritud uuest aastast kaotatav müügi- ja paadimaks.
Kaupmeeste liit leiab, et müügimaksust laekuvate summade arvestamine Tallinna linna järgmise aasta eelarve tuludesse on järjekordne ilming linnavalitsuse suhtumisest tarbijaisse, ettevõtjaisse ja riigi arengusse.
Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles täna, et linnaeelarve kiire kokkupaneku põhjuseks oli vajadus sellega enne valimiskampaania algust ja euro kasutuselevõttu ühele poole saada.
Tallinna 2011. aasta eelarve ebaloomulikult kiire menetlemise taga on võimalus esitada riigile 250 miljoni kroonine kompensatsiooninõue, ütles IRLi Tallinna linnavolikogu fraktsiooni esimees Indrek Raudne.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.