Sundülevõetud aktsiate eest täiendava hüvitisena TeliaSoneralt ligi 28 miljoni krooni saamiseks on tänaseks liitunud ligi 200 Eesti Telekomi endist väikeaktsionäri.
"Potentsiaalne täiendav hüvitis on esmase analüüsi kohaselt kokku ligi
28 miljonit krooni. Selline summa peaks olema piisav motivatsioon väikeaktsionäridele edasi tegutseda," ütles Kawe Kapitali juhatuse liige Kristjan Hänni.
Endisi väikeaktsionäre esindava advokaadibüroo Sorainen partner Reimo Hammerberg ütles ERRi uudisteportaalile, et praeguseks on kohtu määratud esindus jõustunud ning lähiajal taotletakse TeliaSoneralt täiendava hüvitise väljamõistmiseks kohtule avalduse esitamiseks tähtaega.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Loodetavasti annab kohus avalduse ettevalmistamiseks vähemalt paar kuud, et oleks aega asja ettevalmistamiseks ning saaks juba sügisel edasi minna," kinnitas Hammerberg.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
ASi Ekspressi Grupp nõukogu liige Viktor Mahhov ütles, et ühines Telekomi aktsionäride ühise ettevõtmisega ning andis oma osa kohtukulude katteks.
Eilse seisuga on üle saja Eesti Telekomi endise väikeaktsionäri andnud raha kohtukulude katteks, et ühiselt nõuda TeliaSoneralt suuremat hüvitist, teatas advokaadibüroo Sorainen.
Eesti Telekomi endiste väikeaktsionäride esindaja advokaadibüroo Sorainen advokaat Carri Ginteri sõnul on esialgse analüüsi kohaselt piisavalt argumente väitmaks, et hüvitise nõue on põhjendatud.
Eesti Telekomi endised väikeaktsionärid said kokku kohtu nõutud 300 000 krooni õigusabikulude katteks.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.