Ericsson Eesti peadirektor Veiko Sepp rääkis Äripäevale, et jaanuar oli ka neil tõepoolest väga korralik "tootmiskuu".
"Teenuste eksport oli enam-vähem sama võrreldes mullu sama ajaga, kuid jaanuaris tegime kindlasti tootmises väga korraliku tulemuse," on Sepp rahulolev.
Ühtlasi on ta veendunud, et veel sel aastal suurendavad nad võrreldes jaanuarikuise väga korraliku "toomiskuu" tulemustega mahtusid veelgi.
"Meie eksport läheb 100%-liselt Rootsi ning sealt on selle aasta jooksul ilmselt edaspidigi tellimuste suurenemist oodata. Nõudlus lairibavõrkude järele on igati positiivse trendiga," rõõmustab peadirektor.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
AS Tallinna Sadam suutis jaanuris, mil statistikaameti andmetel kasvas Eesti eksport taas 14 kuu järel, suurendada eksportteenuste mahtu veerandi võrra.
Võrguseadmeid valmistav Ericsson koondab Soomes 29 töökohta tootmisest ja majandusolukorrast tulenevatel põhjustel, kirjutab Helsingin Sanomat.
Kaupade eksport kasvas jaanuaris mullusega võrreldes esimest korda 14 kuu jooksul, teatas statistikaamet.
Eesti Raudtee esindaja ütles Äripäevale, et nende rööbastel veetavast kaubast läheb ekspordiks kahjuks üsna vähe.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.