Käesoleval aastal on valitsuse jaoks kõige olulisem saavutada tasakaal töökohtade kaotamise ja töökohtade tekkimise vahel, kusjuures kaalukauss vajub aasta jooksul töökohtade tekkimise suunas, julges majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts arvata.
“See stsenaarium, mille nimel tuleb töötada, on see, et töökohti tekiks rohkem kui töökohti ära kaob ja see murdepunkt peaks olema 2010. aastal,” ütles Parts uudisteportaalile Delfi.
Numbritest ei soovinud minister rääkida, kuid ütles, et töökohti tuleb juurde ikkagi kümnetes tuhandetes, lisades, et samal ajal ei tea keegi, millised üllatuslikud arengud majanduses võivad toimuda ja kui palju inimesi oma töö kaotab.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Töökohti tekib Partsi sõnul vähem eraettevõtluses. “Valitsuse prioriteet on ergastada ja arendada ettevõtlust ja 2010. aastal riiklikud investeeringud ettevõtlusesse kasvavad,” ütles Parts, kelle sõnul on oluline panustada ekspordivõimelisse tootmisse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Isamaa- ja Res Publica Liidu esimehe Mart Laari hinnangul võib kasvav tööpuudus saada Eestile takistuseks eurotsooniga liitumisel.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.