Meediakontserni Ekspress Grupp teise
kvartali kasum kukkus 81 protsenti 4,1 miljoni kroonile ehk 20 sendini aktsia
kohta, teatas ettevõte börsile.
Eelmise aasta samal perioodil sai ettevõte kasumiks 21,2 miljonit krooni ehk 1,12 krooni aktsia kohta.
Kontserni käive kahanes 22 protsenti 269,2 miljoni kroonini.
2009. aasta teise kvartali ärikasum moodustas 18,3 miljonit krooni (1,2 miljonit eurot) jäädes 2008 aasta sama perioodi tasemele alla 19.4 miljonit krooni (1,2 miljonit eurot).
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik Äripäevale kommentaari andma ei soostunud.
Seotud lood
ASi Eesti Meedia nõukogu esimehe Mart
Kadastiku sõnul pole Ekspress Grupi katses tugevdada rahalist seisu võlakirjade
abil midagi uut, kuid kas suuremad muutused võivad gruppi tabada, seda ei
rutanud Kadastik kinnitama.
Eesti Ekspressi Kirjastus sai esimeses
poolaastas 1,875 miljonit krooni kahjumit võrrelduna 7,3 miljoni kroonise
kasumiga aasta tagasi, selgub Ekspress Grupi majandusaruandest.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.