Eesti valitsussektori reservides on
üle 20 miljardi krooni, ütles peaminister Andrus Ansip.
Stabiliseerimisreservis on 7,5 miljardit, kassareservis 5,5 miljardit, töötukassareservis 2 miljardit krooni, haigekassal 4,16 miljardit krooni, kohalikel omavalitsustel veel paar miljardit krooni, loetles peaminister Eesti valitsussektori reserve ja ütles, et Eesti riigil on reservides raha, samal ajal kui väga paljud riigid seda laenuturgudelt hirmus kalli hinnaga otsivad.
Eesmärk on endiselt mahtuda Maastrichti kriteeriumitesse ja hoida defitsiit alla 3% SKPst, rääkis Ansip ja lisas, et reitingagentuur Moody's pidas seda võimalikuks. Ansip märkis, et viimased maksulaekumised on olnud graafikus ning tema meelest on võimalik Maastrichti defitsiidi kriteeriumit täita.
Seotud lood
Pandeemia, energiakriis, sõda Ukrainas ja kõikuvad sisendhinnad panevad viimastel aastatel Eesti taristusektori keerulisse olukorda. Kuidas ehitada ja planeerida pikaajalisi projekte maailmas, kus olud muutuvad kiiremini kui objektid valmida jõuavad?