Ehitusettevõte Celander Ehitus andis täna
kaitseministeeriumile üle Vabadussõja võidusamba ümbruse maa-ala, kus tööd on
samahästi kui lõppenud.
Kaitseministeeriumi kantsler Riho Terras tõdes rahulolevalt, et kõik kulgeb plaanipäraselt ning võidusammas avatakse pidulikult Võidupüha esimestel minutitel, kirjutas Postimees.
Kantsleri sõnul ei saa ministeerium võidusamba ümbruse maad endale, vaid see on neile 99 aastaks tasuta kasutada antud. Terrase küsimuse peale, mis pärast seda saab, vastas Tallinna abilinnapea Eha Võrk varmalt, et küllap siis kasutusaega pikendatakse.
Seotud lood
Kaitseministeerium teatas, et täiustab koostöös Vabadussõja võidusamba autoritega monumendi välispidist valguslahendust.
Täna kaitseministeeriumi kantsleri
Riho Terrase ja Vabadussõja võidusamba rajaja Sans Souci s.r.o. juhi Martin
Chabi vahelisel kohtumisel seati eesmärgiks avada sammas tuleva
aasta juunis.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.