AS Infotark osanik ja juhatuse liige Jüri
Ross ütles vastuseks Äripäeva küsimusele, kas firma plaanib tänavu dividende
maksta, et selline plaan on.
„Eelmine aasta lõppes auditeerimata andmetel 9 miljoni suuruse kasumiga, nii et jah,“ ütles Ross. „Vähem küll, kui sellele eelnenud aastal, sest kasum langes – 2007. aastal oli see umbes 15 miljonit,“ lisas ta.
Rossi sõnul on firma alati dividendideks maksnud 10% kasumist ja 90% läheb reinvesteeringuteks. „Ka sellel aastal teeb juhatus ettepaneku 10% teenitud kasumist dividendideks maksta,“ ütles ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
ASi Delfi nõukogu esimees ja valdusfirma
OctoberFirst omanik Ville Jehe ütles vastuseks Äripäeva küsimusele, kas ta
plaanib eelmise aasta eest firmast dividende võtta, et sellist plaani tal ei
ole.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.