Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatus
ei toeta kogumispensioni ajutist peatamist ilma seda hiljem
kogumispensionäridele hüvitamata.
"Teise sambaga liitujatel on õigustatud ootus, et riik oma kohustused täidab," ütles riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor.
Erakonna juhatus on seisukohal, et kui teise samba sissemaksed ajutiselt peatatakse, siis saab seda arutada ainult tingimusel, et riik täidab kohustused teise sambaga liitujate ees hiljem tagantjärgi. "Juhul kui teise samba teemat arutada, siis ei tohi seda teha selliselt, et kogumispensionärid oma tulevases pensionis kaotavad," mräkis Nestor.
Teise samba sissemaksete peatamise vaidlus oli üleval juba jaanuaris lisaeelarve kärpimise ajal, siis kokkuleppele ei jõutud, sest sotsiaaldemokraatide teatel polnud nemad nõus kogumispensionäride huve kahjustama.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Finantsinspektsiooni hinnangul võib
kohustusliku pensionifondiga liitunutel sissemaksete peatamine
tekitada õigustatult isu kas riik või pensionifondide valitsejad kohtusse
kaevata, kuna neid on petetud.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.