Eestimaa Rahvaliidu Tallinna Linnaühenduse
esimees Lauri Läänemets kirjutab saadetud kommentaaris, et Tallinna Vesi peaks
kärpima enda juhatuse liikmete töötasusid ning dividendide jagamise asemel
investeerima veetorustike uuendamisse.
Järgneb kommentaar:
Ajal, mil tuhanded linna kodanikud on tööta ning linna eelarvet on plaanis kärpida 10% võrra, on lubamatu tõsta linna osalusega ettevõtte juhatuse liikmete palka. Teeme Tallinna Vee nõukogule ettepaneku viia enda palgatase 2007. aasta tasemele. Ootame Tallinna Vee nõukogult ja linnavalitsuselt aumehelikku käitumist ning juhatuse palkade vähendamist.
Oleme seisukohal, et linna osalusega ettevõte peab arvestama majandusliku keskkonnaga ning käituma eelkõige linna kodanike huvides. Hetkel kui majanduslangusest tulenevalt on võimalik odavalt veetrasse korrastada on mõeldamatu 230 miljoni krooni dividendideks maksmine. Linna ülesanne on mõelda enda kodanike, mitte investorite huvidele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Koos auditeeritud majandustulemustega
avalikustas Tallinna Vesi täna ka ettepaneku eelmise aasta eest makstavate
dividendide kohta. Selle järgi maksab Tallinna Vesi 11,5 krooni dividende ühe
aktsia kohta.
Tallinna Vee juhatuse liikmete töötasu
suurenes mullu 170 000 krooni, teatas ettevõtte kommunikatsioonijuht Priit Koff.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.