Tallinna Kaubamaja laenab Swedbankist
viieks aastaks 15 miljonit eurot ehk 234,7 miljonit krooni.
Laenu kasutamise sihtotstarbeks on Tallinna Kaubamaja grupi kaubandusvaldkonna projektide finantseerimine, teatas ettevõte börsile. Samuti refinantseeritakse laenu arvelt korduvkasutusega laenulimiidilepingut Swedbankiga.
Tallinna Kaubamaja finantsjuht Marit Vooremäe ei öelnud, millise intressiga ettevõte laenu sai. Intresside kohta võib täpsemalt lugeda alles 26.02.2009 avaldatavast IV kvartali vahearuandest.
"Kahjuks peame investorite võrdse kohtlemise printsiibist lähtudes piirduma vaid börsiteadete ülekordamisega," ütles ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tallinna Kaubamaja kontserni tähtsamateks arengusuundadeks 2009. aastal on Selveri keti efektiivne käivitamine Läti turul (2009. aastal on Selveril kavas avada Eestis 2 kauplust ning Lätis 4 kauplust); kingaäride ühendamine ning jalatsikaupluste kontseptsioonide moderniseerimise; ilupoodide keti I.L.U. esimeste kaupluste avamine; Tallinna Kaubamaja Ilumaailma uuendamine, loetles Vooremäe.
Seotud lood
Täna neljanda kvartali kahjumist teada
andnud Tallinna Kaubamaja aktsia hind kukkus kella 16ks 14 protsenti, 27,85
kroonile ehk 1,78 eurole.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.