Jaekaubandusketi OG Elektra juhi ja omaniku
Oleg Grossi sõnul peavad nemad oma poodides hinnad üle vaatama iga päev,
sest konkurents on karm ja turg halastamatu.
"Protsentuaalselt on raske öelda, kuid turuaktsiate hoidmiseks on allahindlused tugevad. Piima me müüme juba mitu krooni odavamalt alla soetushinna. Ka teisi kaupu olema pidanud alla hindama. Teiste kettidega võrreldes tuleb kõik hinnad üle vaadata. Me vaatame hindu üle juba iga päev," lausus Gross aripaev.ee päevaküsimusele vastates.
Lõpmatuseni tema sõnul hindu alandada ei saa. "Väikesed ketid ja rahvusvahelised ketid on ebavõrdses olukorras. Perepoed on kadunud ja kaovad ka külapoed, loodame, et meie ikka alles jääme," lausus Gross.
Nõrgemad kaupmehed peavad lõpetama pankrotiga, lisas ta. "Pankrotist oleme meie siiski veel õnneks kaugel," märkis ettevõtja.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Küsisime ettevõtja Oleg Grossi käest täna päevaküsimuse, kui palju tema majanduslanguse valguses on pidanud oma kauplustes kaupade hindu langetama.
Seotud lood
Olulised alkoholiaktsiisi
alandamised tagaksid Eesti alkoholitööstuse sektori stabiilsuse, leidis
Liviko ASi juhataja Janek Kalvi.
Piimahinna langetamine pole sõda, see on
vabas turumajanduses tegelikult täiesti normaalne protsess, ütles Oleg Gross ETV
otsesaates Ringvaade.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.