Kaitsekulutused ei tohiks olla need, mis on
ainukesed pühad ja millest ei tohiks mingil juhul kärpeid teha, ütles
Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik.
"Praegu on selge see, et kaitsekulutuste kärped on vajalikud," märkis Loik kaitsekulutuste võimalikku kahandamist käsitlevale Äripäeva päevaküsimusele vastates.
Loik lisas, et riik peaks arvestama praeguse majandusolukorraga ja mõned planeeritud kaitsekulutused ja investeeringud edasi lükkama. Tema hinnangul ei tohiks kärpeid teha palgasõdurite arvelt, pigem peaks edasi lükkama tehnika ja varustuse soetamise.
"Kuna ma ei ole spetsialist kaitse osas, ei oska täpselt öelda, milliseid konkreetseid kulutusi annab kärpida ja kui suures mahus," märkis Loik. "Mina igal juhul toetan kaitsekulutuste kärbete tegemist," lisas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Endise hansapankuri Jüri Mõisa sõnul tagab
Eesti julgeoleku NATO liikmelisus ja välisministeeriumi paindlikkus ja osavus.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.