Stockholmi börsil ei ole midagi uut – ikka
samad suured kukkujad, lihtsalt protsentuaalne muutus on teine ja aktsiahinnad
väiksemad.
Suurim kukkuja oli 30 aktsiast koosnevas Rootsi eliitindeksis SEB. Aktsia langes kella 12ks kaheksa protsenti, 48,30 Rootsi kroonile.
Teisel kohal oli Swedbank, mis kaotas 6,4 protsenti, makstes 38 Rootsi krooni. Ja ega esikolmikusse teistel peale pankade asja ei olnudki. Handelsbankeni aktsia tuli alla 5,7 protsenti, 111,25 Rootsi kroonile.
Tõusjaid oli vaid kaks, mõlemad alla ühe protsendi. Positiivseteks kangelasteks olid AstraZeneca ja Hennes Mauritz.
Artikkel jätkub pärast reklaami
OMX 30 indeks langes 2,1 protsenti, 643,16 punktile.
Seotud lood
Euroopa aktsiaturud kukkusid juba kuuendat
päeva järjest tänu Deutsche Bank AG 6,3 miljardi dollari võimalikule neljanda
kvartali kahjumile ning spekulatsioonidele, et pangad vajavad taas lisaraha.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.