Venemaa tuntuim energiakompanii Gazprom
laenas 403 miljonit dollarit eelmise kahe kuu vältel, sest juuni lõpuks tuleb
ettevõttel tasuda 10,6 miljardi dollari suurune laen.
Sel kuul laenas valitsuse kontrollitav Gazprom Vnesheconombankilt 250 miljonit dollarit, teatas ettevõte Bloombergi vahendusel.
Gazpromi koguvõlg ulatus lõppeva aasta esimesel poolel 38 miljardi dollarini ning alla 30 protsendi sellest tuleb tasuda algava aasta esimesel poolele. Vnesheconombankilt võetud laen aitab refinantseerida osa varasemast Deutsche Banki laenust ning intressi tuleb maksta 5 protsendipunkti üle euribori.
Gaasi eksportija kasum teises kvartalis oli kolm korda suurem aastatagusest ulatudes 300 miljardi rublani, mis teeb 10,2 miljardit dollarit.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Juhatus ei ole võimeline prognoosima, mis juhtub grupi finantspositsiooniga, kui finantsturu likviidsusprobleemid süvenevad ning volatiilsus valuutas ja aktsiaturgudel kasvab,“ sõnas Gazprom teates.
Seotud lood
Vene gaasimonopol Gazprom on nõus Ukrainale
gaasi müüma hinnaga 418 dollarit tuhande kuupmeetri eest.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.