aripaev.ee sõsarportaal dv.ee kirjutas, et
Eesti Arengufond kaotas selle aasta alguse seisuga võrreldes ligikaudu 200
miljonit krooni, kuna varaga ei võetud midagi ette.
Mullu andis riik arengufondile üle 4,14 miljonit Eesti Telekomi aktsiat. Selle aasta keskpaigaks maksid need aktsiad keskmiselt 120 krooni ehk kokku 497 miljonit krooni. Praeguseks on Eetsi Telekomi aktsia hind kukkunud 62 kroonini. Seega on vara algsest väärtusest järele jäänud vaid 257 miljonit krooni.
Tõsi, suvel sai omanik dividende 10,5 krooni aktsia kohta. See tõi arengufondile sisse ligikaudu 43 miljonit krooni. Kokkuvõttes on fond aga miinuses 196 miljoni krooniga.
Seotud lood
Eesti Arengufondi nõukogu esimees Indrek
Neivelt esitas riigikogu majanduskomisjoni esimehele Urmas
Klaasile avalduse ametist tagasiastumiseks.
Üks Indrek Neivelti ja Ott
Pärna juhitava Eesti Arengufondi senisest kahest investeeringust – osalus
metallitööstuses Ilmarine Engineering OÜ – seisab silmitsi finantsraskustega,
kuna pangad venitavad laenuotsustega ning kummitavad likviidsusprobleemid.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.