Tallinna börsil oli täna languspäev.
Eesti Telekomi aktsia hind langes 8,9 mln kroonise käibega 0,3 protsenti, 62,43 kroonile ehk 3,99 eurole.
Tallinki aktsia hind alanes 5,9 protsenti, 5,01 kroonile ehk 0,32 eurole, seda 2,4 mln kroonise käibega.
Norma aktsia hind kukkus 12,1 protsenti, 45,38 kroonile ehk 2,90 eurole. Käibeks tuli 1,45 mln krooni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Arco Vara aktsia seisis 1,3 mln kroonise käibega 2,82 kroonil ehk maksis 0,18 eurot.
Baltika aktsia hind kukkus vähese, 0,5 mln kroonise käibega 13,14 kroonile ehk 0,84 eurole.
Kokku tehti börsil 262 tehingut ja 17,2 mln kroonine päevakäive.
Seotud lood
Indeksfutuurid languses peale kolme
järjestikust tõusupäeva.
Kuigi täna kell seitse läbi meie aja järgi
õhkus Aasia börsidelt veel positiivsust, ei astunud sama jalga Jaapan,
Austraalia ja Vietnam. Mida kellaaeg edasi, seda tihedamaks muutusid langejate
read. USA peamised indeksid lõpetasid eilse päeva ei kellegi maal – liikudes
vähese ulatusega eri suundades.
Euroopa börsidel valitseb langusmeeleolu,
kuna üleilmne majandussurutis süveneb.
Kui kestlikkusest räägitakse sageli suurte eesmärkide ja kaugete tähtaegade kaudu, siis ABB Eesti vaatab teemat praktilisemalt. Jüri tehnoloogialinnakus mõõdetakse tulemusi megavatt-tundides, CO2 tonnides, elektriautode arvus ja töötajate heaoluga seotud näitajates. Viimase kümne aasta jooksul on ettevõte investeerinud Eestisse üle 60 miljoni euro ning teinud rea samme, mille eesmärk ei ole ainult keskkonnamõju vähendamine, vaid ka töökindlama, tõhusama ja hoolivama organisatsiooni loomine.