ASi Saaremaa Golf aktsionärid ja nõukogu
usuvad Kuressaare golfiväljaku tugevasse potentsiaali ja loodavad ettevõtte
rahalisest kitsikusest üle saada uute osanike kaasamisega.
Väikeaktsionäride ja investeerimisringkondadega nõu pidades on ettevõtte nõukogu liikme Toivo Aldi sõnul jõutud seisukohale, et linn võiks oma osalust ettevõttes vähendada ehk siis osa aktsiad ettevõttele tagasi müüa, kes need omakorda uutele investoritele edasi müüks, kirjutas Meie Maa.
Ta tõi näiteks, et kui linn müüb 195 aktsiat, siis säilitab ta ettevõttes enamusosaluse. Müües need 25 000 krooniga hinnaga seltsile, saab linn 4,88 miljonit krooni. Kui ettevõte müüb aktsiad 100 000 kroonise hinnaga uutel investoritele, hangib firma omakorda 14,63 miljonit krooni. Sellega on kaetud järgnevate aastate kahjumid ja on võimalik osaliselt kustutada ka pangalaenu.
Golfiettevõtte 848 aktsiast kuulub linnale praegu 636. Alt märkis, et linn peaks oma osaluse müüma vähehaaval, kolme kuni viie aasta jooksul. Esialgu peaks ta säilitama enamusosaluse kuni 51% ja hiljem ka sellest loobuma.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Saaremaa Golfi AS-i nõukogu otsustas
ametist vabastada ettevõtte tegevjuhi Aivar Aru ja kuulutada välja konkursi uue
tegevjuhi leidmiseks.
Laupäeval kuuest nõukogu liikmest kolm
välja vahetanud Kuressaare golfiväljakut rajanud Saaremaa Golfi AS sipleb enam
kui 30 miljoni krooni suuruses võlas, mis võib lähiaastail hakkama pitsitama
maksumaksja rahakotti.
Saaremaa Golfi tegevjuhi Aivar Aru
lahtilaskmise suhtes on firma nõukogu teiste liikmetega eri meelt suurärimees
Tullio Liblik, kes enda väitel ei teadnud Aru vallandamisega lõppenud nõukogu
koosolekust ja on asjaga kursis vaid protokolli vahendusel.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.