Osakute allahindamisega investorite suure
pahameele alla sattunud SEB Likviidsusfondist on lahkunud pea pooled kliendid,
kirjutasid ERR Uudised.
SEB Varahaldus teatas oktoobri lõpus, et vähendab Likviidsusfondi varade väärtust 13%. See tõi aga kaasa suure investorite pahameele, kuna pank oli fondi reklaaminud riskivabana.
Kuigi praeguseks on pank otsustanud kõigile Likviidsusfondi klientidele kahjud hüvitada, on siiski pooled osakute omanikud otsustanud oma raha välja võtta.
Enne ümberhindamist oli fondi maht veidi üle 1,3 miljardi krooni ning osakuomanikke 3161, kuid praeguseks on maht langenud alla 421 miljoni ning kliente on alles jäänud vaid 1777.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kuigi SEB likviidsusfondi allahindlused on
seni valjuhäälselt Islandi pankade süüks pandud, hindas fond ligi
37 miljoni krooni ulatuses alla ka kohalike firmade rämpsvõlakirju.
SEB Varahalduse juht Rein Rätsep võtab
endale moraalse vastutuse SEB Likviidsusfondi ümber toimunu pärast ning palub
end vabastada juhatuse esimehe kohustest.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.