Seesam Eesti juhi Andri Püvi sõnul on
kindlustusettevõte AIG tugev turutegija ning vaatamata praegusele kahjumile usub
tema hetkel kahjumis ja USA riigile kuuluva ettevõtte tugevusse.
„USA riik ostis ettevõtte mõnda aega tagasi ära jah. See, et ettevõtte on nüüd näidanud kahjumit, pole küll suurem asi, aga ma olen kindel, et AIG on ja jääb tugevaks turutegijaks,“ kommenteeris Püvi küsimust, kui julge samm oli Eesti Energia poolt sõlmida koostööleping kahjumis ettevõttega.
See, et Eesti Energia on AIG klient on tema arvates kõigile hea, nii Eesti Energiale kui ka Eesti riigile ja AIG-le. "Mina siin suurt riski ei näe. See oli mõistlik samm," märkis Püvi.
"Seal on kaaskindlustus ja selle juhtivkindlustusselts on AIG, järelikult oli nende pakkumine konkursil kõige parem. Olen kindel, et nende pakkumist vastu võttes arvestati ka turvalisusereitingut," lausus Püvi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Riski tuleb Püvi sõnul alati hinnata mõistlikult, sest alati on ju risk, et midagi juhtub. Antud juhul pole tema arvates tegemist Eesti Energia poolt pea ees tundmatusse vette hüppamisega. Kindlasti on ka sellel juhul mõned riskid, kuid need on mõistlikud riskid.
Kahjumis ettevõttega koostöö puhul Püvi sõnul vaadata kahjumit, ettevõtte käivet ja omakapitali, et kui suure osa sellest moodustab siis kahjum. Koostöö katkestamine ettevõttega ainult kahjumi pärast pole ettevõtte juhi sõnul ainumõistlik. Iseasi, kui pikalt koostööd teha.
Seotud lood
USA kindlustaja American International
Group teatas, et maksab oma juhile palka ühe dollari ning ei maksa 2008.
aastal boonuseid oma juhtidele ega tõsta ka neid 2009. aastal, vahendab WSJ.
Sandor Liive juhitav Eesti Energia sõlmis
kindlustuslepingu AIG-ga, mis teenis kolmandas kvartalis 24,45 miljardit
dollarit kahjumit. Ettevõtet hoiab püsti USA riik.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.