Fannie Mae kolmanda kvartali
mahakirjutamised ulatusid 21,4 miljardi dollarini, näidates tuleviku suhtes
punast tuld - kodulaenuturu probleemid pole kaugeltki veel läbi.
Fannie Mae teatas 29 miljardi dollari suurusest kahjumist ehk 13 dollarit aktsia kohta. Eelmisel aastal samal ajal saadi 1,4 miljardit dollarit kahjumit ehk 1,56 dollarit aktsia kohta.
Käive hüppas aastaga 53% 4,06 miljardi dollarini. Analüütikud ootasid käivet 3,26 miljardit dollarit ning kahjumit 1,60 dollarit aktsia kohta.
Seotud lood
USA valitsus teatas eile, et võtab USA
kinnisvaraturu krahhist raskustesse sattunud eluasemelaenufirmad Fannie Mae ja
Freddie Maci oma kontrolli alla.
Sel ajal, kui USA poliitikud kutsuvad
kodulaenufirmasid Fannie Mae ja Freddie Maci riigistama, juhib FreedomWorks
tähelepanu sellele, et laenuandjate aitamisel liiguvad miljardid USA
maksudollarid investoritele ja välisvalitsustele.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.