USA riigi poolt päästetud kindlustusselts
AIG teenis kolmandas kvartalis 24,45 miljardi USA dollari suuruse kahjumi ehk
9,05 dollarit aktsia kohta. Ettevõte vajab täiendavat abi.
Aasta varem teeniti 3,09 mld dollari suurune kasum ehk 1,19 dollarit aktsia kohta. Kui septembris päästeti AIG 85 miljardi dollarilise abisüstiga, siis nüüd on koguabiks juba enam kui 150 miljardit dollarit.
Selts kandis maha 7,05 miljardi dollari eest välja kirjutatud CDSe ning 18,3 miljardi dollari eest muid varasid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
AIG kahjumiks 24,5 miljardit dollarit
Seotud lood
Maksumaksjate veenmine, et nad ei kaota
miljardeid dollareid, on pannud American International Group (AIG) juhi Edward
M. Liddy surve alla. Väidetavalt võib AIG neljanda kvartali kahjumiks
kujuneda 60 miljardit dollarit.
USA kindlustaja American International
Group teatas, et maksab oma juhile palka ühe dollari ning ei maksa 2008.
aastal boonuseid oma juhtidele ega tõsta ka neid 2009. aastal, vahendab WSJ.
Sandor Liive juhitav Eesti Energia sõlmis
kindlustuslepingu AIG-ga, mis teenis kolmandas kvartalis 24,45 miljardit
dollarit kahjumit. Ettevõtet hoiab püsti USA riik.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.