Sajad kui mitte tuhanded Eesti
numbrimärgiga autod on saanud Rootsis valesti parkimise eest trahvi, vahendas
Postimees uudisteportaali E24.se. Rootsi plaanib parkimistrahvide
sissenõudmist tõhustada.
Üksnes tänavu kahe kuuga - märts ja aprill - sai Rootsis parkimistrahvi 254 Eesti numbrimärgiga sõidukit, kirjutas E24.se. See teeb 4,2 protsenti kõigist Rootsis trahvi saanud välismaistest sõidukitest ning selle tulemusega on Eesti kodanikud taoliste riikide edetabelis seitsmendal kohal.
Kui varem oli Rootsi riik parkimistrahvide sissenõudmisel üsna võimetu, siis nüüd plaanib Rootsi teiste riikide eeskujul kasutada briti firma Euro Parking Collection teenuseid ning võlglased käsile võtta.
Seotud lood
Enamasti jätavad parkimise eest maksmata
välismaalased, kes ei tunne parkimiskorda.
Tallinna transpordiameti komisjon tühistas
mullu iga 25. parkimistrahvi otsuse kokku 50 000 parkimistrahvist.
Seadus võimaldab valesti parkimise eest
karistust täide viia pikema aja jooksul kui röövimise eest. Olukorra muutmist
justiitsministeeriumil plaanis pole.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.