Täna ei ole Rootsi börsil veduriteks
pankade aktsiad.
OMX 30 indeksisse kuuluvate 30 ettevõtete aktsiatest kõik on täna tõusnud.
Suurim tõus on tehtud Vostok Gasi aktsial. Aktsia tõusis 13,3 protsenti, 130,25 Rootsi kroonile. Bolideni aktsia hind tõusis 11,4 protsenti, 30,30 Rootsi kroonile. Volvo aktsia oli kolmas – tõustes 11,1 protsenti, 54 Rootsi kroonile.
SEB aktsia oli tõusuprotsendilt alles kuues, kerkides 8,8 protsenti, 98,50 Rootsi kroonile.
Artikkel jätkub pärast reklaami
OMX 30 indeks tõusis kela 13.38ks 5,8 protsenti, 715 punktile.
Seotud lood
Swedbanki aktsiaturgude juhi Lauri Linnu
sõnul on tänane pilt börsidel verine, kuid vaatamata sellele usub ta
finantssüsteemide püsimajäämisesse ning soovitab investeerida pangaaktsiatesse,
sest need saavad esimesena jalad alla.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.