Pärnu maavanem ja Kalevi aktsionär Toomas
Kirsimägi ütles, et teadmatust lihtsalt on Kalevi puhul rohkem, kui paljude
teiste börsil noteeritud ettevõtete puhul, mis pärsib ka ettevõte
börsitehinguid.
"Ma arvan, et Kalev börsilt lahkuma ei peaks," vastas Kirsimägi päevaküsimusele, kas Kalev peaks börsilt lahkuma.
"Ilmselt on börsil oma reeglistik, mida Kalev on järginud, vastasel korral teeks börs mingeid märkuseid ja etteheiteid," lisas ta. "Ma arvan, et loomulikult on teadmatuse osa suurem, kui mõnes teises äriühingus nagu Eesti Telekom vms. Aga tegemist on ju väga suure äriühinguga ikkagi, muidugi käibed on väga väikesed ja peaaegu tehinguid ei tehta, aga ma arvan, et see võib olla ka ajutine," rääkis Kirsimägi.
"Ma kindlasti ei arva, et Kalev peaks börsilt lahkuma. Täna on küll raske aeg, aga hoiak on pigem selle suunas, et börsile võiks rohkem tehinguid tulla ja rohkem äriühinguid võiks seal olla, need elavdaks börsi," ütles ta ja lisas, et Kalevil puhul pärsib teadmatus ka tehinguid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Teadmatust lihtsalt on Kalevi puhul rohkem kui paljude teiste börsil noteeritud ettevõtete puhul. Seetõttu respekteerin küsimuse tõstatust," märkis Kirsimägi.
Seotud lood
Harju Elektri nõukogu esimees Endel Palla
ütles, et Kalev ei peaks Tallina börsilt lahkuma nii börsi säilimise, ettevõtte
enda, kui ka väikeaktsionäride huvides.
Eesti Telekomi juhatuse esimees Valdo Kalm
ütles, et börsiettevõtte puhul on absoluutselt primaarne olla avatud ning Kalev
peaks endalt küsima, kas ta seda olla tahab.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.