Peaminister Andrus Ansip tahab tõsta
pensionile mineku iga 67. eluaastale, kuid seda alles alates aastast
2035.
Muudatus puudutaks inimesi, kes praegu on 40-aastased ja nooremad, vahendas Postimees uudistemagasiini Reporter.
"On paratamatu, et pensioniiga tuleb tõsta, seda teevad kõik riigid," selgitas peaminister.
"Pensioniiga võiks meie arvates olla 67 aastat, mis on juba tänasel päeval Euroopas levinud ja rakendatud pensionile mineku iga,» rääkis Eesti Tööandjate Liidu juht Tarmo Kriis lisades, et ei ole välistatud et seda tõstetakse tulevikus veelgi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tarmo Kriisi hinnangul jääb Eesti riik peatselt pensionide maksmisega hätta ja kui pensioniiga ei tõsteta, siis saabub kriis, mida üritatakse tõenäoliselt leevendada maksutõusuga, teatas uudistesaade.
Seotud lood
Uusi pensionifonde tutvustanud Nordea panga
juht Vahur Kraft ütles, et kõige paremini kindlustavad vanaduspõlve vastu end
need, kes omavad ühtaegu palju lapsi ja palju pensionisambaid.
Kui Eesti jätkab senise pensionisüsteemiga,
siis tuleb järgnevatel aastatel tõsta maksukoormust või võtta miljarditesse
kroonidesse ulatuv laen, sest pensionikassa vajub iga aastaga üha suuremasse
defitsiiti.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.