ERGO Varahalduse juhatuse esimees
Marek Zacek kommenteeris Nordea panga plaani saada kolmandaks pensionitoodete
pakkujaks turul, et nemad sihivad sama positsiooni.
"Huvitav, huvitav, ka ERGO-l on plaan saada turul suuruselt kolmandaks pensionipakkujaks. Et ees on veel tänane turu kolmas Sampo, tuleb tunnistada, et kolm ettevõtet ühele kohale on märk tihenevast konkurentsist. Selge on see, et ellu jäävad siis edukad ja kliendid võidavad valikute laienemisest. Samas arvan, et kliendi teadliku valiku puhul saab ikkagi määravaks pensionifondi tootlus, kulu- ja riskitase tervikuna, mitte ainult üks neist. Ja siin pakub ERGO pensionikogujale mõistlikku alternatiivi pankade kõrval," ütles Zacek.
Seotud lood
Tänavu oktoobrikuu jooksul said kõik
soovijad taas kohustuslikku pensionifondi vahetada või fondiga liituda. Kasvult
edukaimad olid fondivalitsejate heitluses ERGO pensionifondid, kus
klientide arv tõusis mullusega võrreldes 11 protsenti ehk 2 074 inimese
võrra.
Sampo panga säästu- ja
investeerimisteenuste osakonna juhataja Peeter Schamardin ütles aripaev.ee-le
Nordea pensionifondide tuleku kommentaariks, et fondiosakute vahetamine võib
osutuda vägagi kulukaks.
Uusi pensionifonde tutvustanud Nordea panga
juht Vahur Kraft ütles, et kõige paremini kindlustavad vanaduspõlve vastu end
need, kes omavad ühtaegu palju lapsi ja palju pensionisambaid.
ERGO Varahalduse AS sai
finantsinspektsioonilt kolmanda samba fondide valitsemise tegevusloa, seni
on ERGO pakkunud II samba pensionifonde ja vabatahtlikku pensionikindlustust.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.