Kuressaares piirivalvele kuuluvate
korterite üürnikud pöörduvad kohtu poole, et vaidlustada piirivalveameti
peadirektori korraldus, mis tõstaks nende korteri üüri põhisumma kümnekordseks.
“Riik tahab oma ametnike pealt kasumit teenida,” ütles Oma Saarele Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik Toomas Luik, kes ise samuti piirivalvelt korterit üürib. Luik nentis, et see on ebavõrdne kohtlemine, sest kui näiteks Kuressaare linna sotsiaalkorteris makstakse ühe ruutmeetri kohta üüri 17–24 krooni, siis temal riigiametnikuna tuleb riigiasutusele alates novembrist korteri ruutmeetri eest välja käia 40 krooni senise nelja ja poole krooni asemel.
Üüritõus puudutab neid piirivalve kortereid, kus elavad üürilised, kes enam piirivalves ei tööta.
Piirivalveameti peadirektori korralduses põhjendatakse hinnatõusu vajadusega korrastada riigivara kasutamist ning viia eluruumide põhiüürimäärad turuhinna tasemele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Maa-amet paneb pärast märgatavat alghinna
langetamist müüki kaheksa elamukinnistut Kuressaares, millest viis Roo tänaval
asuvat krunti paiknevad Põduste jõe ääres ja jäävad üleujutuse korral vee
alla.
Kuressaares on tehingute arv vähenenud
võrreldes 2006. aastaga ligi 30%, tehingute kogumaht aga oluliselt langenud ei
ole, mis näitab, et hinnad on kasvanud või püsinud kõrged, kirjutas Uus Maa
Kinnisvarabüroo analüütik Annika Jakobson Äripäeva lisas Kinnisvara.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.